KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9412098

nr 941 2098

Carl Eldh

(1873-1954), Sverige

Skulptur, Carl Eldh (1873-1954), höjd: 43, gips

Kondition: slitage, skador

Carl Eldh, svensk skulptör och målare född 1873, död i Stockholm 1954.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 16 februari 2015
kl 20:25:29

9/2 09:27:38 1      100 kr
16/2 20:16:28 2      Vinnande bud

Carl Eldh

Läs mer om Carl Eldh